Pod záštitou Městské části Praha 4

probíhá v Triloparku výstava: NELÍTOSTNÝ PRAVĚK A DINOSAUŘÍ DÍLNY!

Ve všední dny otevíráme pro školy;

rodiny s dětmi se mohou rezervovat v našem kalendáři (viz níže), kde jsou vypsány nejbližší termíny...

Aktuální nejbližší termín  víkendových dílen pro rodiny  s dětmi je 27.dubna 2024. Rezervujte se kliknutím zde

Výstavu Nelítostný pravěk, doplněná o tvůrčí dílny pro dinosauří fandy, která nemá na našem území obdoby, již hostilo Západočeské muzeum v Plzni a Muzeum města Ústí nad Labem.

Od října 2017 se výstava stává - pod záštitou Městké části Praha 4! - součástí Interaktivního muzea Trilopark v pražských Nuslích. Za celým projektem stojí dvě dekády intenzivní práce špičkového paleomodeláře Radka Labuti a několika sochařů. Díky jejich úsilí vzniklo několik desítek modelů vyhynulých organismů v životní velikosti. Některé exponáty jsou sestaveny do prehistorických výjevů (dioramat), aby se návštěvníci mohli stát „součástí děje“ a pocítit, jaké to je – stanout tváří v tvář šavlozubému tygrovi, jeskynnímu lvovi, ocitnout se před obřím prvohorním akváriem či uprostřed karbonského pralesa s třímetrovou „mnohonožkou“, obří vážkou meganeourou a dalšími vyhynulými organismy. Modely jsou doplněny množstvím zkamenělin, aby bylo z výstavy patrné, jaký materiál má umělec/vědec k dispozici, když se pouští do modelování vyhynulých světů.

Celá výstava je lektorována kvalifikovanými, a především zapálenými lidmi, kteří návštěvníky provedou historií života od prvohor až po současnost.

Z výstavy budete pokračovat na intenzivní interaktivní program do přilehlých Dinosauřích dílen (http://trilopark.eu/trilopark-pro-verejnost), kde si návštěvníci – především školy či rodiny s dětmi – mohou na vlastní kůži vyzkoušet práci paleontologa.

Otevírací doba: 

pro školy: po domluvě (telefon či mail) ve všední dny

pro veřejnost: 

  • viz rezervační kalendář

Cena za jednotlivce: 

pro školy (pedagogický doprovod zdarma!):

  • komentovaná výstava včetně dílen a aktivit; klikni zde (na ploše miniálně 100 min. s intenzivní lektorskou péčí): 90 Kč

pro veřejnost:  

  • výstava včetně dílen a aktivit; klikni zde (na ploše miniálně dou hodinou s intenzivní lektorskou péčí): 200 Kč za dítě, dospělí dílničky neplatí - pouze 80 Kč výstavu.

DINOSAURUS

TYRANOSAURUS

DINOSAURUS

VÝSTAVA