Pod záštitou Městské části Praha 4

probíhá v Triloparku výstava: NELÍTOSTNÝ PRAVĚK!


PRO ŠKOLY OTEVŘENO (PO TEL. ČI MAILOVÉ DOMLUVĚ) KAŽDÉ VŠEDNÍ DOPOLEDNE, PRO DRUŽINY PŘÍPADNĚ ODPOLEDNE.

UPOZORNĚNÍ: PRO VEŘEJNOST MÁME TENTO TÝDEN OTEVŘENO V SOBOTU (15.12.); V ČASECH OD 10:00, 13:00 a 15:00 (12-13:00 je polední pauza). Přijďte i s dětmi!


Náš dvouhodinový, plně lektorovaný pořad začínáme vždy v celou hodinu.

Výstavu Nelítostný pravěk, která nemá na našem území obdoby, již hostilo Západočeské muzeum v Plzni a Muzeum města Ústí nad Labem.

Od října 2017 se výstava stává - pod záštitou Městké části Praha 4! - součástí Interaktivního muzea Trilopark v pražských Nuslích. Za celým projektem stojí dvě dekády intenzivní práce špičkového paleomodeláře Radka Labuti a několika sochařů. Díky jejich úsilí vzniklo několik desítek modelů vyhynulých organismů v životní velikosti. Některé exponáty jsou sestaveny do prehistorických výjevů (dioramat), aby se návštěvníci mohli stát „součástí děje“ a pocítit, jaké to je – stanout tváří v tvář šavlozubému tygrovi, jeskynnímu lvovi, ocitnout se před obřím prvohorním akváriem či uprostřed karbonského pralesa s třímetrovou „mnohonožkou“, obří vážkou meganeourou a dalšími vyhynulými organismy. Modely jsou doplněny množstvím zkamenělin, aby bylo z výstavy patrné, jaký materiál má umělec/vědec k dispozici, když se pouští do modelování vyhynulých světů.

Celá výstava je lektorována kvalifikovanými, a především zapálenými lidmi, kteří návštěvníky provedou historií života od prvohor až po současnost.

Z výstavy budete pokračovat na intenzivní interaktivní program do přilehlých Dinosauřích dílen (http://trilopark.eu/trilopark-pro-verejnost), kde si návštěvníci – především školy či rodiny s dětmi – mohou na vlastní kůži vyzkoušet práci paleontologa.

Otevírací doba: 

pro školy: po domluvě (telefon či mail) ve všední dny

pro veřejnost: 

  • sobota: 10:00-12:00, 13:00-17:00 (začátek vždy v celou hodinu - v 10, 11, 13, 14, 15:00)

Cena za jednotlivce: 

pro školy (pedagogický doprovod zdarma!):

  • komentovaná výstava včetně dílen a aktivit; klikni zde (na ploše miniálně 100 min. s intenzivní lektorskou péčí): 90 Kč

pro veřejnost:  

  • výstava včetně dílen a aktivit; klikni zde (na ploše miniálně dou hodinou s intenzivní lektorskou péčí): 200 Kč za dítě, dospělí dílničky neplatí - pouze 80 Kč výstavu.

DINOSAURUS

TYRANOSAURUS

DINOSAURUS

VÝSTAVA